Családi nap Léván

Katona Flóra - 2022.03.18

A Rákóczi Szövetség és a lévai Juhász Gyula Alapiskola március 19-én, szombaton 9 órától Családi napot szervez színes programokkal a felvidéki Léván. A Családi napon Ringató programmal, kézműves foglalkozással, előadással várják a legkisebbeket és szüleiket, 10 órától koncertet ad a Kolompos Együttes.

A külhoni régiókban március és május között kell döntést hozniuk a szülőknek arról, hogy iskolakötelessé váló gyermeküket milyen nyelvű iskolába íratják.  A szervezők a hétvégi rendezvénnyel is szeretnék a magyar iskolaválasztás fontosságára ráirányítani a szülők figyelmét.

A Rákóczi Szövetség összefogva partnereivel és támogatóival abban igyekszik segíteni, hogy minél több magyar család válassza szülőföldjén a magyar oktatást gyermekének.