Kárpát-medencei Színjátszó Tábor

Kárpát-medencei Színjátszó Tábor zajlik Székesfehérváron a Rákóczi Szövetség, a Vörösmarty Színház és Székesfehérvár Önkormányzatának közös szervezésében 5. alkalommal augusztus 7. és 21. között.
Katona Flóra - 2022.08.15

A Színjátszó Táborba két tucat erdélyi és felvidéki diák érkezett olyan középiskolákból, ahol a színjátszásnak nagy hagyományai vannak. A táborozó diákok részesei a III. András - Az utolsó aranyágacska című koronázási szertartásjáték próbáinak és előadásainak Szent István ünnepén a város főterén.

Augusztus 16-án, kedden 9 órakor a táborozó diákokat köszöntötte a székesfehérvári Városháza dísztermében Hornung Ágnes, családügyi államtitkár, Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, Szikora János, a Vörösmarty Színház igazgatója és Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke.