Kárpát-medencei óvodapedagógusok és tanítók találkozója

Sokszáz külhoni óvónőnek és tanítónak fejezi ki köszönetét és megbecsülését a Rákóczi Szövetség őszi óvodapedagógus és tanító találkozói során
Katona Flóra - 2022.09.29

A Rákóczi Szövetség idén ősszel is külhoni magyar óvónőknek és tanítóknak szervez hétvégi találkozókat azzal a céllal, hogy kifejezze az óvónők és tanítók iránti megbecsülését, különös tekintettel arra, hogy a magyar iskolaválasztás elősegítésében meghatározó szerepet töltenek be.

Az első találkozó Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi Táborban (www.rakoczihotel.hu) valósul meg szeptember 30. és október 2. között, ahová 150 észak-erdélyi és partiumi pedagógus érkezik.

A rendezvény a szakmai és kulturális programok mellett kiemelt figyelmet fordít az emberi és intézményi kapcsolatépítésre.