Óvodás családi nap Ipolyságon a magyar iskolaválasztás érdekében

Március 4-én szombaton 10 órakor, az ipolysági városháza dísztermében várta a Rákóczi Szövetség a város és a régió óvodásait, szüleik kíséretében egy jó hangulatú családi napra.
Katona Flóra - 2023.03.03

Az eseményen jelen volt Balatoni Kata, ismert és elismert néptáncpedagógus, a Kolompos együttes, és sok más gyermekprogram várta a legkisebbeket. A rendezvényen valamennyi környékbeli magyar alapiskola képviseltette magát.

A családi nap célja, hogy egy jó hangulatú közösségi eseményen a felvidéki családokat segítsen megnyerni a magyar iskoláknak.

A felvidéki szülőknek április folyamán kell iskolát választaniuk iskolakötelessé váló gyermekeik részére. A Rákóczi Szövetség, partnereivel és támogatóival együtt igyekszik minden eszközt megragadni annak érdekében, hogy a magyarul beszélő gyermekek szüleit a magyar iskolaválasztásra bátorítsa.