Óvodás családi nap Léván a magyar iskolaválasztás érdekében

Március 18-án szombaton 9 órától a lévai Juhász Gyula Alapiskolában várta a Rákóczi Szövetség az iskola pedagógusaival együtt a város és a régió óvodásait, szüleik kíséretében egy jó hangulatú családi napra.
Központi iroda - 2023.03.15

Az eseményen jelen volt Balatoni Kata, ismert és elismert néptáncpedagógus, a Klárisok Zenekar, és számos gyermekprogram várta a legkisebbeket.

A családi nap célja az volt, hogy egy jó hangulatú közösségi eseményen a felvidéki családokat segítsen megnyerni a magyar iskoláknak.

A felvidéki szülőknek április folyamán kell iskolát választaniuk iskolakötelessé váló gyermekeik részére. A Rákóczi Szövetség, partnereivel és támogatóival együtt igyekszik minden eszközt megragadni annak érdekében, hogy a magyarul beszélő gyermekek szüleit a magyar iskolaválasztásra bátorítsa.