Folytatódnak a Rákóczi Szövetség nyári táborai.

Július elején kezdetét vette a Bajai Anyanyelvi Tábor, valamint a lengyel és magyar diákok tábora Sátoraljaújhelyen.
Katona Flóra - 2023.06.30

A több mint két évtizedes múltra visszatekintő Bajai Anyanyelvi Táborba a bácskai szórványból érkeztek alsó tagozatos kisiskolás gyermekek, július 1. és 5. között. A tábor legfőbb célja, hogy a gyermekek anyanyelv és magyarság ismeretét erősítse kiváló programok keretében.

A Felczak Alapítvány szervezésében 150 lengyelországi és magyarországi középiskolás táborozott a Rákóczi Szövetség együttműködésével a sátoraljaújhelyi Rákóczi Táborban (www.rakoczihotel.hu).  A tábor július 1. és 6. között zajlott, amelynek célja, hogy a lengyel és magyar diákok között minél több kapcsolat alakuljon közös élményeik során. A programban a kulturális és szórakoztató elemek mellett fontos hangsúlyt kapott a lengyel-magyar történelem és a két nép közti kapcsolatok bemutatása.