Déryné Színjátszó Tábor

A Kárpát-medence legnagyobb színjátszó tábora zajlott július 20. és 23. között Sátoraljaújhelyen.
Katona Flóra - 2023.07.18

A Kárpát-medence legnagyobb színjátszó tábora zajlott július 20. és 23. között Sátoraljaújhelyen a Rákóczi Táborban 400 középiskolás részvételével.

A Kárpát-medencei középiskolás Déryné Színjátszó Tábor a Rákóczi Szövetség és a Déryné Program közös szervezésében valósult meg, melynek ünnepélyes megnyitóján július 20-án, csütörtökön részt vett Latorcai Csaba, államtitkár, Halász János országgyűlési képviselő, Kis Domonkos Márk a Déryné Program igazgatója és Csáky Csongor, a Rákóczi szövetség elnöke.

A Kárpát-medence számos iskoláját képviselő diákok betekinthettek a színjátszás rejtelmeibe és kipróbálhatták magukat a színpadon is. A színjátszó tábor programja szorosan kapcsolódott a sátoraljaújhelyi Déryné Fesztiválhoz.