III. Összmagyar Középiskolás Tábor

Augusztus 20-án elkezdődött a Rákóczi Szövetség III. Összmagyar Középiskolás Tábora, ahová a Szövetség 42 Kárpát-medencei középiskolai szervezetének diákja érkezett, diaszpórában élő társaikkal együtt, akik ezúttal Argentínából, Kanadából, Csehországból, Spanyolországból és Peruból jöhettek.

A közel félezer diákot a sátoraljaújhelyi Rákóczi Táborban kiváló programok várják, amelyek legfőbb célja, hogy a magyar fiatalok találkozzanak egymással és életre szóló barátságokat, élményeket és emlékeket szerezzenek. Kiemelt cél a magyar kultúra és a magyar nyelv ismeretének és szeretetének erősítése.

A középiskolás tábor résztvevői augusztus 20-án részt vehettek az atlétikai világbajnokság eseményein is.