Ukrán diákok nyári táborozása

A diákok a sátoraljaújhelyi Rákóczi Táborban tölthetnek el egy jóhangulatú, felhőtlen hetet és augusztus 26-án, szombaton részt vettek a budapesti atlétikai világbajnokság eseményein, illetve megtekintették az Országházat is.
Katona Flóra - 2023.08.25

Augusztus 26. és szeptember 1. között a Rákóczi Szövetség 350 háborúban érintett, ukrán család gyermekét fogadja együttműködésben Magyarország Ungvári Főkonzulátusával és a helyi katonai adminisztrációval.

Augusztus 26-án az ukrán diákokat a kormány nevében Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára és Pál Norbert, az orosz-ukrán háború elől Magyarországra menekülő személyekért felelős kormánybiztos köszöntötték Csáky Csongorral, a Rákóczi Szövetség elnökével.

Ugyanezen a napon az Országházban Grexa Liliána, ukrán nemzetiségi szószóló fogadta a diákokat.