Partiumi kirándulás

Partiumi és magyarországi rákóczis középiskolások kirándultak a hétvégén a Partiumban.
Katona Flóra - 2023.09.28

A Rákóczi Szövetség 16 középiskolai szervezetének több mint 100 diákja kirándult a hétvégén a Partiumban. A diákok Aba, Budapest, Szigetszentmiklós, Kiskunfélegyháza, Szarvas, Szeged, Szolnok, Tatabánya, Margitta, Nagyvárad és Temesvár középiskoláiból érkeztek.

A kirándulás programja érintette többek között Nagyszalonta, Nagyvárad, Arad, Temesvár, Máriaradna és Világos látnivalóit.

A Rákóczi Szövetség középiskolai programjai között régi nagy hagyománya van a regionális kirándulásoknak, amikor magyarországi diákok a határ másik oldalán élő társaikkal közösen keresik fel a külhoni területek magyar történelmi és kulturális vonatkozású helyszíneit. Ezek a kirándulások kiváló alkalmat teremtenek arra, hogy a határ két oldalán élő diákok és tanárok között minél szorosabb kapcsolatok alakuljanak és nagyban hozzájárul a helyi identitás erősítéséhez is.