Halzl József emlékkonferencia és díjátadó

A Rákóczi Szövetség 2023. november 11-én, szombaton örökös, tiszteletbeli elnökére emlékezett.
Katona Flóra - 2023.11.13

A Rákóczi Szövetség 2023. november 11-én, szombaton örökös, tiszteletbeli elnökére emlékezett a Halzl József Emlékkonferencia és Díjátadó keretében, melynek témája: Magyar jelen és jövő – a külhoni magyarok érdekképviselete, választási részvétele és a közösségek szerepe.

Az emlékkonferencia részeként a Rákóczi Szövetség Alapítványa második alkalommal adta át a Halzl József-díjat, amelyet a kuratórium Lezsák Sándor elnök úrnak ítélt oda a Kárpát-medencei magyar közösségépítés és művelődés szolgálatáért végzett kiemelkedő és meghatározó munkásságáért, valamint a Rákóczi Szövetség ügyének elkötelezett segítéséért.