Óvodapedagógusok és Tanítók Találkozója 2023. november 24-26.

A hétvégén kezdetét vette a Rákóczi Szövetség nagyhagyományú óvodapedagógus és tanító találkozója. Január végéig közel 1000 külhoni óvodapedagógust és tanítót fogadnak.
Szilágyi Zsolt - 2023.11.23

A november 24-26. közötti hétvégén kárpátaljai és partiumi óvónőket, illetve tanítókat fogadott a Rákóczi Szövetség Sátoraljaújhelyen.

A nagymúltra visszatekintő óvodapedagógus és tanító találkozóra több mint 150 kárpátaljai és partiumi óvónő és tanító érkezett, amelynek legfontosabb célja az volt, hogy kifejezze a külhoni óvónők és tanítók megbecsülését, különös tekintettel a magyar iskolaválasztásban betöltött meghatározó szerepükre.

Hasonló hétvégi rendezvényeket január végéig több alkalommal szervez a Szövetség a Kárpát-medence közel ezer magyar óvodapedagógusának és tanítójának. A külhoni óvónőkre és tanítókra stratégiai partnereként tekint a Rákóczi Szövetség a Magyar Iskolaválasztási Programjában.