A Rákóczi Szövetség Kárpát-medencei Középiskolai Tanár Hálózatának Találkozója

A Rákóczi Szövetség Kárpát-medencei középiskolai tanár hálózatának képviseletében 150 tanár találkozott a hétvégén a sátoraljaújhelyi Rákóczi Táborban.
Katona Flóra - 2023.12.03

A Rákóczi Szövetség középiskolai szervezeteit vezető tanárok meghatározó szerepet töltenek be a Szövetség ifjúságszervezésében, ők viszik vállukon a szervezet programjait. A hétvégi találkozón a Szövetség nekik igyekezett kifejezni köszönetét és megbecsülését, fórumot teremtve az együttműködések és a jövő évi programok megvitatására.

A Rákóczi Szövetség középiskolai szervezetei több mint 350 magyarországi és külhoni iskolában működnek azzal a céllal, hogy a diákok tanórán kívüli közösségi életét, kapcsolatait, élményeit gazdagítsák.

A Szövetség több tucat központi rendezvénye – nyári táborok, tanulmányi vetélkedők, vezetőképzők, kirándulások, nemzeti ünnepekhez kapcsolódó diákutaztatási programok, a helyi kezdeményezéseket felkaroló pályázatok – évente középiskolások 10 ezreinek teremt lehetőséget.