Karácsonyi ajándékozás a Rákóczi Szövetséggel

20 ezer külhoni óvodásnak küld karácsonyi ajándékot a Rákóczi Szövetség és 541 külhoni óvoda adventi közösségi eseményét karolja fel a magyar iskolaválasztás jegyében, támogatóinak köszönhetően.
Katona Flóra - 2023.12.05

Annak érdekében, hogy az óvodai karácsonyi készülődés a gyermekek számára minél szebb és tartalmasabb lehessen, a Rákóczi Szövetség pályázatot hirdetett a Magyar Iskolaválasztási Programja által érintett külhoni óvodák karácsonyi ünnepkörhöz kapcsolódó programjainak, foglalkozásainak támogatására.

A pályázat azt a célt szolgálja, hogy adventi közösségi programok felkarolásával elősegítse a magyar iskolaválasztást. A 20 ezer óvodásnak küldött apró ajándék és a szülőket megszólító levél a magyar társadalom odafigyelését és a magyar iskolaválasztás meghatározó fontosságát igyekszik kifejezni.

Szeretnénk, ha tavasszal minden magyarul beszélő, külhoni, nagycsoportos óvodás gyermeket magyar iskolába íratnának szülei.

Az 541 nyertes óvodai pályázat közül 252 erdélyi, 195 felvidéki, 43 kárpátaljai, 50 vajdasági és 1 horvátországi óvoda.

A nyertes pályázatok listája ide kattintva érhető el.