Véget értek a Rákóczi Szövetség kárpátaljai diákoknak szervezett téli táborai, a február 5-én kezdődő táborba zömmel ukrán ajkú középiskolások érkeztek

Február 5-9. között a kárpátaljai katonai adminisztráció szervezésében több, mint 100 ukrán ajkú diák érkezett a Rákóczi Szövetség sátoraljaújhelyi téli táborába.
Szilágyi Zsolt - 2024.02.02

A táborozókat február 5-én fölkereste Grexa Liliána, az Országgyűlés ukrán nemzetiségi szószólója.

A január 15. és február 9. között megvalósult téli táboroztatás célja, hogy a kárpátaljai felső tagozatos és középiskolás diákoknak és tanáraiknak segítsen kiszakadni a háború sújtotta Ukrajna nehézségekkel teli hétköznapjaiból. A szervezők lehetőséget szerettek volna teremteni a jó hangulatban eltöltött és minőségi programokkal teli kikapcsolódásra.

A táborok 5 napos turnusokban zajlottak hétfőtől péntekig a sátoraljaújhelyi Rákóczi Hotel, Tábor és Rendezvényközpontban, ahová időszakonként 150-200 diákot vártak. Minden turnusban egyaránt helyet kaptak kulturális, szórakoztató és sport programok, kirándulással és a korosztálynak szóló előadásokkal, valamint rendhagyó tanórákkal kiegészítve.