Délvidéki kirándulás magyarországi és vajdasági középiskolások részvételével

Katona Flóra - 2024.04.19

A Rákóczi Szövetség budapesti, hódmezővásárhelyi, kiskunfélegyházi, szentesi és székelyudvarhelyi középiskolai szervezeteinek diákjai az április 19-21. közötti hétvégét a Vajdaságban töltötték helyi diáktársaikkal, ahol együtt keresték fel a Délvidék magyar történelmi és kulturális kincseit – többek között Zomborban, Doroszlón és Bácskertesen.

A Rákóczi Szövetség középiskolai programjai között régi nagy hagyománya van a regionális kirándulásoknak, amikor magyarországi diákok a határ másik oldalán élő társaikkal közösen keresik fel a külhoni területek magyar történelmi és kulturális vonatkozású helyszíneit. Ezek a kirándulások kiváló alkalmat teremtenek arra, hogy a határ két oldalán élő diákok és tanárok között minél szorosabb kapcsolatok alakuljanak és nagyban hozzájárul a helyi identitás erősítéséhez is. A következő hétvégéken sor kerül a Partiumi Kirándulásra és a Felvidéki Sétára is több száz diák részvételével.